پیشرفت در گام دوم انقلاب از منزل وتربیت-حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی

توسط user_g2en - بهمن 30, 1398

گام دوم انقلاب: تهران – ایرنا – رییس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت:‌  اگر جامعه می‌خواهد در گام دوم انقلاب اسلامی پیشرفت و قدرت داشته باشد از منزل و تربیت مادر آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی،   امروز سه شنبه در ویژه برنامه میلاد حضرت فاطمه (س) که به همت مرکز امور بانوان این سازمان برگزار شد، با تأکید بر نقش تربیتی بانوان گفت: این برترین نقشی است که بدل ندارد و با چیزی جایگزین نمی شود و کسی نمی تواند جای شما را در تربیت بگیرد.

وی افزود:‌ مهد علم آموزی، تربیت، رشد و تعالی، منزل است و بانوان نباید وقت خود را تلف کنند، اگر فرزندی دارند، اولویت کاری حتی بانوانی که مشغول کار در بیرون منزل هستند باید تربیت فرزندان باشد و نکته چهارم این است که علم آموزی و مهد پرورش استعدادها بانوان هستند.

خاموشی ضمن پر اهمیت برشمردن نقش تربیتی بانوان عنوان کرد: نقش تربیتی بانوان برترین نقشی است که بدل ندارد و با چیزی جایگزین نمی شود. کسی نمی تواند جای شما را در تربیت بگیرد. اگر می گویند بهشت زیر پای مادران است به دلیل جریان تربیت است که از بدو انعقاد نطفه نقش مادر آغاز می شود و تا هنگامه مرگ خودش یا فرزند موظف است مادرانه برخورد کند.

وی ادامه داد: آخرین نکته اینکه برای رسیدن به نتیجه مطلوب صبر و استقامت لازم است و وجود صبر در بانوان ایران زمین زیاد است. ایثار و مقاومت در درون نهاد منزل شکل می گیرد و امید است بهره برداری معنایی و ایمانی از این نکات صورت پذیرد و چه قدر خوب است که نام فاطمه(س) در جامعه ما ادامه دار شود، نامی که نشان دهد علاوه بر شناسنامه اهل بیتی رفتار اهل بیتی هم داریم.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: ویژگی اول که صدیقه کبری را متمایز می کند، نقطه ایمانی بسیار بلند صدیقه کبری است و این نقطه ای است که ما و شما باید الگو بگیریم و بانوان باید این دو مثال سوره تحریم را به خاطر بسپارند و نکته دوم ویژگی حضرت این است که به خدا پناه می برد. ایمان باید آثار داشته باشد و یکی از آثار ایمان این است که انسان متوکل به خدا می شود، اهل تقوا و عمل صالح می شود.

 

انتهای پیام/