جشنواره قرآن و تبیین «بیانیه گام دوم انقلاب» به میزبانی شهرستان باشت

توسط پیش‌فرض سایت - بهمن 30, 1398

گام دوم انقلاب: رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان باشت خبر داد:

برگزاری جشنواره قرآن و تبیین «بیانیه گام دوم انقلاب» به میزبانی شهرستان باشت
حسینی برگزاری مسابقات قرآنی و نشست های تخصصی تبیین گام دوم انقلاب اسلامی را دو برنامه محوری در شهرستان باشت دانست و گفت: علاقه مندان به شرکت در مسابقات قرآنی تا ۱۰ اسفند امسال برای ثبت نام در جشنواره فرصت دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان باشت، نشست هم اندیشی و آئین رونمایی از پوستر جشنواره قرآن و عترت شهرستان باشت با حضور مدیران موسسات قرآنی، کانون های فرهنگی و هنری مساجد، کارشناسان ادارات و دستگاه های فرهنگی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دفتر امام جمعه باشت برگزار شد.

حجت الاسلام «عبدالرحیم عبودی» بر ضرورت کار فرهنگی و هنری با محتوای دینی تاکید کرد و  گفت: شهرستان باشت نیازمند برگزاری چنین جشنواره هایی است.

امام جمعه باشت ضمن تشکر از فرهنگ و ارشاد اسلامی، خواستار همکاری نهادهای فرهنگی و تجمیع فعالیت های قرآنی دستگاه های دولتی با محوریت فرهنگ و ارشاد اسلامی در طول سال جاری شد.

«سید علی حسینی» نیز در این نشست از برگزاری جشنواره فرهنگی، هنری قرآن و عترت سخن به میان آورد و گفت: از دستگاه های اداری، کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان و موسسات قرآنی فعال انتظار می رود تا در زمینه تبلیغ و اطلاع رسانی این جشنواره نهایت همکاری را داشته باشند.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان باشت ادامه داد: بیش از ۴۰ درصد فعالیت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مستقیما فعالیت های قرآنی و عترت را پوشش می دهد و ۶۰ درصد فعالیت ها نیز غیر مستقیم محتواهای دینی را  ترویج می کنند.

وی برگزاری مسابقات قرآنی در رشته های حفظ، قرائت و ترتیل و نشست های تخصصی تبیین گام دوم انقلاب اسلامی را دو برنامه محوری این جشنواره در شهرستان باشت اعلام کرد و اظهار داشت: علاقه مندان به شرکت در مسابقات قرآنی می توانند تا روز ۱۰ اسفند با مراجعه مستقیم به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یا تماس تلفنی ثبت نام کنند.

حسینی تاریخ برگزاری آزمون را ۱۴ اسفند ماه اعلام کرد و در خصوص تبیین «گام دوم انقلاب»، اضافه کرد: این برنامه با مشارکت مردم و جوانان به منظور تبیین مفاد و مفاهیم موجود در بیانیه گام دوم در مساجد و ادارات اجرا می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان باشت گفت: این جشنواره به همت دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته قرآن و عترت (۱۴ تا ۲۱ اسفند) و با همکاری آموزش و پرورش، اوقاف و امور خیریه، تبلیغات اسلامی، کانون های فرهنگی و هنری مساجد، معاونت فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و  شبکه دنا برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است در پایان این نشست، از پوستر جشنواره  فرهنگی و هنری قرآن و عترت شهرستان باشت رونمایی شد.

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد 

انتهای پیام/