تاثیر اساسی زنان در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب

توسط user_g2en - اسفند 12, 1398

گام دوم انقلاب

گام دوم انقلاب: جلسه بسیج جامعه زنان سپاه امیرالمومنین (ع)استان ایلام باحضور جمعی از مسئولان برگزارشد.

به گزارش سرویس بسیج جامعه زنان  خبرگزاری بسیج،جلسه بسیج جامعه زنان سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام با محوریت نقش زنان در گام دوم انقلاب اسلامی با حضور اساتید و فرهیختگان برگزارشد.

در ابتدای این جلسه هدی فهیمان مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه زنان و جوانان ما با خودباوری و تکیه بر ارزشهای اسلامی،میتوانند نقش مهمی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب ایفا کنندگفت :با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر استفاده از ظرفیت جوانان که فرمودند باید جوانان خود باوری را در خودت ارتقا دهند پس با خود باوری چه در زنان چه در جوانان میتوان کشور را مهیای ظهور حضرت امام زمان (عج) ساخت.
وی اظهار کرد:همانطور که میدانید جنگ نرم دشمن علیه ایران اسلامی از همان ابتدای انقلاب شروع شد و به مرور برای تهاجم فرهنگی در ایران برنامه ریزی هایی صورت گرفت با گسترش و رشد فضای مجازی جنگ نرم از طریق یک گوشی تلفن همراه میسر شده است.
ما میتوانیم در این زمینه خود را قویه کنیم از طریق فضای مجازی با همه دنیا میتوان ارتباط برقرار کرد و از این فضا برای تبلیغ ارزشهای اسلامی استفاده نمود.
فهمیان افزود:در اسلام زن و مرد باهم رشد میکنند و مادر بودن در جامعه نباید بی ارزش شود.اما متاسفانه میبینیم که در جوامع بعضی از رفتارهای زنانه تغییر کرده است ،برخلاف جوامع غربی حفظ کانون های گرم خانواده و حس و ارزش زن بودن و مادر بودن با استفاده از الگوی بانوی دوه سرا باید در جامعه تقویت شود.
این مدرس دانشگاه با تاکید بر مقوله حجاب ادامه داد: ما باید خودمان را باور کنیم و رسانه ها هم در نشان دادن ظرفیتهای ایران اسلامی و ارزشهای اسلامی به صورت قوی وارد عمل شوند،در تولیدات فرهنگی و سینمایی نیز باید به این امر مهم توجه شود.ارزشهای اسلامی به جای پول و ثروت مد نظر باشد.
فهمیان افزود:متاسفانه با وجود اینکه ما میبینیم در جامعه جایگاه خانواده با خطر مواجه شده است،وتاحدودی در جامعه جایگاه زن و خانواده را فراموش کرده ایم ، این در حالی است که دشمنان در جامعه نقش زن را ساخته اند و باور کرده اند که این جایگاه واقعی زن و خانواده است نه ان چیزی که خداوند متعال فرموده است.

این مدرس دانشگاه ادامه داد:اگر خانواده را برای همه جوانبش به درستی به آن رسیدگی کنیم ان خانواده به آرامش میرسد،همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: مهمترین چیزی که بشر به ان احتیاج دارد آرامش است.سعادت انسان در این است که از تلاطم و اضطراب روحی در امان و آرامش روحی داشته باشد این را خانواده به انسان میدهد هم به زن هم به مرد

وی اظهار کرد:مقام عظمای ولایت خانواده را کلمه ی طیبه دانسته اند و فرموده خانواده کلمه طیبه است کلمه طیبه هم خاصیتش این است که وقتی یک جایی به وجود آمد.مرتب از خود برکت و نیکی می تراود و به پیرامون خودش نفوذ میدهد.کلمه طیبه همان چیزهایی است که خداوند متعال ان را با همان اساس صحیح به بشر اهدا کرده است.

درادامه جلسه زهرا فتاحی مشاور ومبلغ فرهنگی گفت:در بیانیه گام دوم انقلاب که میتوان ان را منشور انقلاب اسلامی در نقطه عطف چهل سالگی ارزیابی کرد،
محورها،فرازها و نکته های بسیار مهمی موج میزند که با تعمق و ژرف اندیشی در ان این حقیقت روشن تر میشوددر بیانه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری مباحث بسیار مهمی را مطرح کرند ضمن اینکه جوانان و نوجوانان کشور را با گدذشته انقلاب اسلامی آشنا کرد و شرایط سختی که با بستن کمر همت و خود باوری از آن عبور کرد ایم را به زیبایی ترسیم کرده است و چشم انداز بعدی انفقلاب اسلامی را در چهل ساله دوم انقلاب نشان داده است ،بنابراین زنان نقش بسیار مهم و راهبردی در گام دوم انقلاب دارند که باید به ان توجه ویژه شود.
وی اظهار کرد:برهمین اساس با اعلام مقام معظم رهبری در راستای اینکه انقلاب وارد دومین مرحله خودسازی،جامعه پردازی و تمدن سازی شده است ، باید برای همه اقشار و آحاد مختلف جامعه رسالت خاص خود تعریف شود تا همگان به صوزت ید واحده و در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی گام بردارند . با وجود اینکه همه امت مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب عستند .اما توجه ویژه به حوزه زنان و خانواده به عنوان یکی از ارکان زمینه ساز و پایه در بستر سازی این امر بسیار حائز اهمیت است . از انجایی که برای تحقق تمدن اسلامی دو بخش(تولید فکر) و (پرورش انسان) باید تامین شود نقش پر رنگ زنان قابل چشم پوشی نیست بطوریکه امام خمینی(ره) نیز با این سخن که (اگر زن های انسان ساز از ملت ها گرفته بشوند ملت ها به شکست و انحطاط خواهند رسید ) به نقش سازنده آنها در حفظ جامعه و تمدن سازی تاکید داشتند نهضت بزرگ و تاثیر گزاری همچون نهضت عاشورا گواه شایسته ای بر این حضور است و در عصر ما نیز حضور زنان در جریان نهضت تنباکو و مبارزه با استعمار و همچنین انقلاب اسلامی ایران، روح حقایق انسجام بخشی را به کالبد اجتماع دمیده است.
وی افزود:به سبب وجود چنین نقش کلید و اثر گزاری است که گام دوم انقلاب و افق ترسیم شده برای آن زنان ، جایگاه بسیار ویژای پیدا کرده است.امروز و در این مقطع تاریخی رسالت شناسی زنان و شناخت مسئولیت ها و حقوق فردی، خانوادگی و اجتماعی زنان مسلمان جایگاه ویژای یافته است.زن مسلمان امروز پرچمدار حق و عدالت جهانی است ودر گام دوم انقلاب با عزمی حزم تر مسیر تمدن نوین اسلامی را تا رسیدن به مرزهای مطمئن ظهور،دنبال خواهد کرد.
این مبلغ دینی بیان داشت:بیداری اسلامی،تمدن نوین اسلامی و اندیشه، سه حیطه اصلی پیشنهادی نقش آفرینی زنان در شکوفایی تمدن اسلامی است،.به صورتی که زنان آگاه و هوشمند با تصرف بر حوزه اندیشه و در ک عقلی در موضوعات سیاسی،فرهنگی و اقتصادی زمینه ایجاد حرکت و پویایی هدفمند خود و آینده سازان کشور را در جهت بیداری اسلامی جوامع فراهم میکنند.از همین رو پیشنهلد میشود زنان در عین خال که در مدیریت خانواده و تحکیم پایه های معرفتی و اعتقادی خانواده خود نقش بسزایی دارند بلکه در عرصه اجتماع با عنوان منادین حق با بصیرت افزایی و آگاهی بخشی به هم قشران خود گام موثریدر تحقق اهداف گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی ایفا کنند.

انتهای پیام/