اهمیت فعالیت‌های جهادی در گام دوم انقلاب

توسط پیش‌فرض سایت - فروردین 28, 1399

گام دوم انقلاب: خانم «ربابه سادات داودالموسوی» در گفتگو خبرنگار خبرگزاری شبستان در قم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به ارائه گزارشی را از فعالیت‌های اداره کل امور فرهنگی جامعه الزهرا علیهاالسلام در عرصه نقش‌آفرینی گروه‌های جهادی در مقابله با بیماری کرونا پرداخت و اظهار داشت: طلاب جامعه الزهرا علیهاالسلام در راستای مقابله با بحران ویروس کرونا در قالب گروه‌های جهادی و یا انفرادی در منازل خود مشغول به خدمت هستند.

مدیر کل امور فرهنگی جامعه الزهرا علیهاالسلام افزود: در راستای فعالیت‌های جهادگران در این عرصه، پارچه‌های مخصوص دوخت ماسک و لباس‌های بیمارستانی تهیه و در اختیار جهادگران قرار گرفت.

داودالموسوی با اشاره به اینکه طلاب، اساتید و کارکنان در این فعالیت‌های جهادی حضور داشتند، ادامه داد: جامعه الزهرا علیهاالسلام جهت فعالیت بانوان جهادگر، کارگاه تولید ماسک راه اندازی کرد و بیش از ۳ هزار ماسک توسط این بانوان دوخته شد.

وی بیان داشت: کارشناسان اداره امور فرهنگی در جلسه توجیهی پایگاه سلامت واقع در تکیه شاه خراسان شرکت کردند تا آموزش‌های اولیه جهت ترغیب طلاب و خانواده‌های ایشان جهت ثبت نام در سامانه سلامت را دریافت کنند.

مدیر کل امور فرهنگی جامعه الزهرا علیهاالسلام، همکاری با قرار گاه حاج قاسم سلیمانی جهت معرفی طلاب به منظور دوخت لباس و ماسک را از دیگر فعالیت‌های این اداره برشمرد و گفت: ما در این ایام از دو مدرسه فنی حرفه ای جهت آماده‌سازی برای راه اندازی دوخت ماسک و لباس بیمارستانی بازدید کردیم و در ادامه فراخوان دعوت به همکاری در این زمینه برای طلاب اعلام شد.

داودالموسوی با بیان اینکه بیش از ۱۲۰ طلبه جامعه الزهرا علیهاالسلام در طرح دوخت ماسک و لباس ثبت نام و اعلام همکاری کردند، اظهار داشت: پس از اعلام فراخوان، بانوان جهادگر ساماندهی و به مناطق مختلف قم از جمله امامزاده شاه سید علی علیه السلام، آذر،  ناصر دیوان، دورشهر، میدان بسیج، نیروگاه ۴۵ متری کشاورز و غیره معرفی شدند.

وی یادآور شد: برخی بانوان جهادگر در خانه‌های خود مشغول به این فعالیت‌ها هستند و لباس‌ها و ماسک‌های دوخته شده توسط گروه جهادگران شهدای گمنام به پایگاه‌های اصلی تحویل داده می‌شوند.

مدیر کل امور فرهنگی جامعه الزهرا علیهاالسلام همچنین به کانال معاونت فرهنگی تبلیغی این مؤسسه در پیام رسان سروش با عضویت بیش از هزار و ۹۰۰ نفر اشاره کرد و گفت: در این کانال، مطالب و محتواهای مناسب جهت آگاهی بخشی مخاطبان ارائه می‌شود و مخاطبان را جهت فعالیت‌های جهادی و استفاده بهینه از ایام تعطیلات و ماندن در خانه تشویق می‌کنیم که در این ایام بیش از ۷۰۰ نفر به مخاطبان این کانال اضافه شده است.

داودالموسوی به خدمات رسانی به بیش از ۱۲۰ خانواده آسیب‌دیده از این بیماری در قالب بسته‌های مواد غذایی اولیه اشاره کرد و گفت: مهم ترین فعالیت اداره کل امور فرهنگی جامعه الزهرا علیهاالسلام، فرهنگ‌سازی فعالیت‌های جهادی و خدمت‌رسانی به مردم بود، همچنین با ارائه محتواها و راهنمایی‌های مناسب، به آموزش بانوان جهت ایجاد آرامش و کنترل استرس در خانه پرداخته شد.

وی در ادامه با اشاره به حضور جهادگران در شرایط بحرانی جامعه، تصریح کرد: امروز جهادگران بار دیگر به میدان آمدند تا روحیه جهادی و فرهنگ ایثار و کمک به همنوعان را برای نسل امروز نهادینه کنند.

مدیر کل امور فرهنگی جامعه الزهرا علیهاالسلام با اشاره به حدیثی از امام جعفر صادق علیه‌السلام که فرمودند: «کُونُوا دُعَاهً لِلنَّاسِ بِالْخَیْرِ بِغَیْرِ أَلْسِنَتِکُمْ؛ غیر از زبان دعوت‌کنندگان مردم به سوی خوبی باشید»، گفت: فعالیت‌های جهادی در واقع خدمت رسانی مادی و معنوی است و همانطورکه رهبر معظم انقلاب مدظله العالی فرمودند: «ما جز با کار جهادی و کار انقلابی نخواهیم توانست این کشور را به سامان برسانیم»، این کلام رهبر فرزانه انقلاب مدظله العالی، اهمیت و ارزش فعالیت جهادی را در گام دوم انقلاب مشخص می‌کند.

داودالموسوی تأکید کرد: در کشور ما ظرفیت فعالیت‌های جهادی به قدری بالا است که می‌توان از این ظرفیت به عنوان گفتمان جهادی جهت حضور جوانان انقلابی در جریان‌های مختلف کشور بهره‌مند شد و این اصل را که خدمت‌رسانی و فعالیت‌های جهادی برای تحقق عدالت و پیشرفت در جامعه است، فراگیر کرد.

وی یادآور شد: امروز مشاهده می‌کنیم که کشورهای دیگر در جریان خدمت‌رسانی به ملت خود به بن‌بست رسیده‌اند، اما الحمد لله در ایران اسلامی با حضور جوانان انقلابی، کارها با قدرت در حال پیشرفت هستند.

مدیر کل امور فرهنگی جامعه الزهرا علیهاالسلام با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مدظله العالی درباره اهمیت حرکت‌های جهادی اظهار داشت: اگر همه جهادگران فعالیت‌های جهادی را با تکیه بر خداوند متعال و برای رضای خدا انجام دهند، با تلاش و کوشش خواهند توانست کشور را از این ویروس منحوس پاک کنند و سلامتی را که ارمغان الهی است، به مردم بازگردانند.

انتهای پیام/

برچسب ها

مطلب بعدی

مطلب قبلی