بیانیه گام دوم سند بالادستی بسیج

توسط مدیرسایت - دی 9, 1398

سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین در چهارمین آیین جشنواره سراسری مالک اشتر بسیج با اشاره به لزوم بهره مندی از ظرفیت های بسیج در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب گفت: بسیج همان طور که در فرمایشات رهبری بیان شد یک کارنامه درخشان چهل ساله به همراه دارد.

وی افزود: در چهل سالگی بسیج، بیانیه گام دوم انقلاب در پیش راه ما قرار گرفته است که سند بالادستی ما در دوره جدید خواهد بود، این سند رویکردهای جدید بسیج را در قالب سیاست ها و اقدامات اساسی مشخص و تضمین می کند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: با توجه به شرایط ایران در دنیا و منطقه بسیج نقش خود را مناسب با نیازهای نظام جمهوری اسلامی ایفا می کند که این برنامه ها در بازه ۵ ساله از ابتدای سال ۱۳۹۹ بنیان نهاده خواهد شد.

وی عنوان کرد: اولویت اول ما تغییر سبک مدیریت به سمت مدیریت جهادی و راهبری به شکل صیانت گونه است و بیشترین افرادی که می توانند به ما کمک کنند الگوها و افراد برگزیده در بسیج هستند.

سردار سلیمانی تصریح کرد: برنامه ریزی متمرکز از بالا به پایین به برنامه ریزی بومی تغییر ساختار می دهد که این روش به معنای تغییر آرمان های انقلاب اسلامی نیست در واقع اهداف ما ثابت هستند اما روش ها متغیر خواهد بود، همچنین شیوه نظارت و کنترل فرآیندی و جزئی نگری به شیوه ی کنترل و نظارت پیامد سنجی تغییر ساختار می دهد.

وی با اشاره به تداوم سایر برنامه های سازمان بسیج مستضعفین در ذیل تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تصریح کرد: با حفظ همه برنامه ها، بسیج متناسب با بیانیه گام دوم شیوه های جدیدی را پیش خواهد گرفت که بازآفرینی و ظریفت سازی مجدد پایگاه های محلی بسیج با محوریت مساجد در اولویت برنامه ها قرار دارد. بر همین اساس بسیج باید در محلات راهبرد و تاکتیک داشته باشد که با روش های متنوع و جذاب محقق خواهد شد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به لزوم بهره مندی از ظرفیت خواهران در جای جای بدنه این سازمان گفت: در رویکرد جدید تقویت بسیج خواهران و ایجاد واحد بسیج خواهران در هر رده ای در دستور کار قرار خواهد گرفت. همچنین تاسیس و راه اندازی دانشگاه بسیج و سایر ضرورت هایی که بسیج در صحنه نیاز دارد از دیگر برنامه های جدی ما است که بحث های بسیار متنوع و ضروری در این سند راهبردی گنجانده شده که با تلاش شبانه روزی بسیجیان محقق شود.

انتهای پیام/

انتهای پیام/